Case: Com4 – Internasjonal skalering til 17 markeder

Com4 ·

Case: Com4 – Internasjonal skalering til 17 markeder

Com4 er en norsk leverandør av IoT-kommunikasjonsløsninger med nordisk fundament og global rekkevidde. Selskapet tilbyr skreddersydde løsninger for tilkobling, sikkerhet og administrasjon av IoT-enheter — fra globale SIM-kort og eSIM til skytilkobling og en egen plattform for konnektivitetsstyring. Med tilgang til over 750 mobilnettverk i 190 land betjener Com4 alt fra energi- og logistikkbransjen til smarte byer og helseteknologi, og har til nå håndtert kommunikasjon for over 20 millioner SIM-kort globalt. I et marked der IoT-veksten er internasjonal og konkurransen om B2B-kunder skjer på tvers av landegrenser, er markedsføring en kritisk vekstmotor for Com4. Effektiv digital markedsføring gjør det mulig å nå de rette beslutningstakerne i nye markeder, bygge troverdighet og synlighet for et tekniske komplekse tjenester, samt konvertere interesse til kvalifiserte leads som direkte støtter selskapets ambisjoner om skalering i Europa og utover.

Utfordring

Øke antall kvalifiserte leads for IoT-løsninger i B2B-segmentet, identifisere hvilke markeder utenfor Norge som har høyest kommersiell respons, og starte vekstskalering i Europa.

Løsning

Starte i Norge for å teste og finjustere budskap og konverteringsløp før gradvis utrulling til nye markeder via en test-and-learn-modell. Bygge et komplett konverteringssporingsoppsett for hele kundereisen, sette opp en sentral kampanjestruktur i Google Ads for effektiv skalering på tvers av land, og kombinere dette med lokal tilpasning av språk, budskap og landingssider i prioriterte markeder.

Tett oppfølging av trafikk- og lead-kvalitet i GA4 og HubSpot, utvikling av flerspråklig annonsemateriell og landingssider basert på akkumulert data, løpende optimalisering med reallokering av midler fra lav-ROI-markeder til markeder med sterk pipeline i tett samarbeid med Com4-teamet for kontinuerlig innsikt og prioritering på tvers av markeder.

Resultat

Internasjonal utrulling og testing av 17 markeder på under to år. Økt trafikk (+82 %), økning i antall leads (+135 %) og forbedret lead-kvalitet gjennom kontinuerlig optimalisering i tråd med Com4 sin kommeriselle vekstplan.

For ytterligere informasjon om vår oppdragsgiver, se www.com4.no/en

Samarbeidet med Amidays har vært en viktig driver for Com4s internasjonale vekst. Gjennom en strukturert test- og optimaliseringstilnærming, kombinert med tett oppfølging av data og lead-kvalitet, har vi ikke bare økt volumet, men også løftet kvaliteten på våre leads betydelig. Resultatene viser verdien av å kombinere innsikt, lokal tilpasning og kontinuerlig forbedring i B2B-markedsføring. Dette har bidratt til å løfte Com4 fra en lokal leverandør til en internasjonal aktør på kort tid.

— Amina Kristensen, Chief Marketing Officer

Kontakt

Ta kontakt med oss

← Tilbake til Caser